Nasz portal stosuje pliki cookies w celach świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie oraz w celach statystycznych. Konfigurację obsługi plików cookies możecie Państwo znaleźć w ustawieniach swojej przeglądarki.
Informacja turystyczna    Informacja Turystyczna    skontaktuj się z nami:  +48 52 340 45 50  e-mail facebook twitter instagram bip android iOS

Ster na Bydgoszcz | Wydarzenia

Kalendarium najważniejszych wydarzeń organizowanych w Bydgoszczy w 2018 roku. Zapraszamy do Bydgoszczy!

9 lutego: 5. Gala Stand-up Comedy

21 kwietnia - 5 maja: Bydgoski Festiwal Operowy 

W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 25. edycja festiwalu w Operze Nova.  Na inaugurację przewidziano premierę baletu Sergiusza Prokofiewa "Romeo i Julia" w choreografii Paula Chalmera i pod muzycznym kierownictwem Macieja Figasa.

16-20 maja: Super Rally 2018 Bydgoszcz

FH-DCE Super Rally jest organizowany już od ponad 40 lat każdego roku w innym miejscu w Europie przez kluby członkowskie Europejskiej Federacji Klubów Harley-Davidson. Corocznie uczestniczy w niej od 7 do 10 tys. harleyowców z całego kontynentu. W tym roku baza rajdu zlokalizowana będzie w Bydgoszczy (Myślęcinek)

19 maja: Europejska Noc Muzeów 2018

Akcja ta związana jest z Międzynarodowym Dniem Muzeów obchodzonym przez Międzynarodową Radę Muzeów działającą przy UNESCO. Jej główną ideą popularyzacja muzealnych kolekcji wśród szerokiej publiczności. Nocnemu zwiedzaniu towarzyszą  wernisaże, prelekcje, warsztaty, koncerty i pokazy.

Dom Leona Wyczółkowskiego | Bydgoszcz

27 maja: PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

W ramach 3. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego odbędą się: Rywalizacja biegowa na dystansach 10 km oraz półmaratonu; Konkurencje biegowe na krótszych dystansach; Biegi dla dzieci i młodzieży oraz animacje sportowe; Zawody rolkarskie. Wydarzenie jest największą imprezą biegową w Bydgoszczy!

29 maja: Europejski Festiwal Lekkoatletyczny

28 maja - 2 czerwca: Drums Fusion

Bydgoski festiwal Drums Fusion eksponuje muzyczne osiągnięcia perkusistów, stawiając ich na piedestale. Festiwal wyrósł z przekonania, że Bydgoszcz jest miastem perkusistów.

Drums Fusion 2018 | Bydgoszcz | Apocalyptica

2 czerwca: Apocalyptica

W ramach festiwalu Drums Fusion, 2 czerwca na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy zagra Apocalyptica

5-7 czerwca: Siatkarska Liga Narodów Kobiet

Miłośników siatkówki zapraszamy w dniach od 5 do 7 czerwca na mecze fazy grupowej w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet, które rozegrane zostaną w bydgoskiej hali Łuczniczka.

Siatkówka w Bydgoszczy | Hala Łuczniczka

16 czerwca: Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego

22-24 czerwca: Bydgoski Festiwal Wodny Ster na Bydgoszcz 2018

Bydgoski Festiwal Wodny „STER NA BYDGOSZCZ” odbywa się w Bydgoszczy co roku i jest największym świętem wodniaków w regionie. Jest unikalnym przedsięwzięciem łączącym światy żeglarzy, artystów, podróżników i każdego lata przyciąga tysiące wodniaków, turystów, bydgoszczan.

Ster na Bydgoszcz | Wydarzenia

22-24 czerwca: 2018 Stunt Grand Prix - ZAWODY ODWOŁANE

Prezentowane przez motocyklistów akrobacje są najbardziej widowiskowym spośród sportów motorowych, a mistrzostwa przyciągają najlepszych zawodników. 

28 czerwca - 3 lipca: Bydgoskie Impresje Muzyczne

Bydgoskie Impresje Muzyczne, czyli Międzynarodowe Spotkania Muzykującej Młodzieży, to największa impreza organizowana przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy od 1977 roku.

lipiec / sierpień: Rzeka Muzyki w Bydgoszczy

Rzeka Muzyki to letni cykl koncertów nad Brdą w centrum Bydgoszczy. Jest to propozycja dla wszystkich turystów oraz mieszkańców Bydgoszczy, którzy na nowo chcą odkryć uroki zarówno muzyki klasycznej, jak i niebanalnej scenerii miasta nad Brdą.

Rzeka Muzyki | Bydgoszcz

7-8 lipca: Enea Bydgoszcz Triathlon 2018

To już czwarta edycja Triathlonu w samym centrum Bydgoszczy. Profesjonaliści i amatorzy wystartują w jednej z największych imprez triathlonowych w Polsce!

15 sierpnia: Woda Bydgoska

Zawody pływackie w ścisłym centrum Bydgoszczy. Emocjonujące wyścigi pod prąd wartkiego nurtu. Tego nie ma nigdzie indziej w Europie.

Woda Bydgoska | Wydarzenia Bydgoszcz

19 sierpnia: Ocean Lava Triathlon Polska 2018

14 września - 5 października: Bydgoski Festiwal Muzyczny

Festiwal należy do najważniejszych wydarzeń kulturalnych Polski Północnej  i  przez  pół wieku swej działalności zapisał się jako wiodąca kulturalna marka Bydgoszczy i regionu Kujawsko-Pomorskiego. Festiwal organizowany jest w Bydgoszczy od 1963 roku jako Festiwal Muzyki Polskiej, a od 1968  pn. Bydgoski Festiwal Muzyczny.

15 września: TehoFest 2018

TehoFest, czyli Święto Szlaku TeH2O w Bydgoszczy to wydarzenie kierowane do bydgoszczan szczególnie zainteresowanych przemysłową historią Bydgoszczy oraz miłośników industrialu z innych części kraju.

TehoFest | Święto Szlaku TeH2O | Bydgoszcz

22 września: XXVI Wielka Wioślarska o Puchar Brdy

październik: Festiwal Prapremier

październik / listopad: Bydgoszcz Jazz Festival

listopad: Muzyka u źródeł

10-17 listopada: Międzynarodowy Festiwal Filmowy Camerimage

Camerimage Film Festival | Bydgoszcz

Zobacz również:

-->> Najbliższe wydarzenia w Bydgoszczy

-->> Cykliczne wydarzenia w Bydgoszczy

-->> Pobierz naszą aplikację mobilną, by mieć kalendarium wydarzeń zawsze pod ręką

Najbardziej znanym i prawdopodobnie najstarszym drzewem w mieście jest bydgoski dąb Bartek liczący sobie około 500 lat, rosnący od XVI wieku przy ul. Toruńskiej.

Bydgoszcz, rzeka Brda, fot. Robert Sawicki

Rzeka Brda wpływa na rozwój miasta od początku jego istnienia. To właśnie nad nią zlokalizowane są najbardziej atrakcyjne dla turystów miejsca oraz organizowane są ciekawe wydarzenia.

Czerwiec 2018
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Wiadomości

Newsletter

e-mail facebook twitter instagram android BIP

Informacja Turystyczna

ul. Batorego 2

tel. +48 52 340 45 50

info@visitbydgoszcz.pl