Nasz portal stosuje pliki cookies w celach świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie oraz w celach statystycznych. Konfigurację obsługi plików cookies możecie Państwo znaleźć w ustawieniach swojej przeglądarki.
Informacja turystyczna    Informacja Turystyczna    skontaktuj się z nami:  +48 52 340 45 50  e-mail facebook twitter foursquare2 instagram bip android iOS

Camerimage Festival, Bydgoszcz

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjeć filmowych.

CAMERIMAGE znacznie przyczynia się do wzrostu prestiżu operatorów zdjęć filmowych wśród innych twórców X muzy. W wielu krajach, również w Polsce, zawód ten zaliczany był do technicznych. Dzięki Festiwalowi zaczęto dostrzegać, iż operator jest współtwórcą wizualnej strony filmu - jest artystą, podobnie jak reżyser i aktorzy.

Wyjątkowa formuła Festiwalu, skupiająca uwagę na walorach obrazu filmowego i jego adekwatności do przesłania zawartego w fabule filmu, okazała się atrakcyjną alternatywą dla innych festiwali. Przyznawane nagrody są wyrazem uznania dla najznakomitszych dokonań w dziedzinie zdjęć filmowych i dają poczucie spełnienia ich autorom. CAMERIMAGE jest również znakomitym forum nie tylko dla prezentacji, ale i dyskusji na temat przyszłości sztuki filmowej. Skupiając środowisko filmowców już utytułowanych i pomagając debiutantom oraz studentom, pozwala im odkrywać nowe obszary artystyczne.  

Festiwal Camerimage 2017 | Bydgoszcz

Poza Głównym Konkursem Festiwal obejmuje m.in. także Konkurs Etiud Studenckich, Konkurs Filmów Polskich, Konkurs Debiutów Filmowych, Konkurs Wideoklipów, Camerimage Market, Camerimage Forum, pokazy specjalne, premiery, różnego rodzaju przeglądy kina i retrospektywy, spotkania a także imprezy towarzyszące takie jak wystawy czy koncerty. 

Liczne seminaria i warsztaty organizowane podczas Festiwalu przyciągają na festiwal zarówno wielu zawodowych twórców jak i studentów szkół filmowych z całego świata. Prowadzone sa one przez uznanych na świecie operatorów, reżyserów i innych twórców. 

CAMERIMAGE jest wyjątkowym miejscem gdzie spotykają się sztuka i technologia tworząc niepowtarzalną atmosferę. 

-->> http://www.camerimage.pl/onas.php

W 2017 roku Festiwal odbędzie się w dniach 11-18 listopada.

-->> PROGRAM CAMERIMAGE 2017 <<--

Wielkie święto kina rozpocznie się w Bydgoszczy już 11 listopada – podczas Gali Otwarcia Festiwalu Camerimage zobaczymy dwa wspaniałe filmy. Pierwszym z nich będzie „Zabójstwo w Oreint Expressie” duetu Kenneth Branagh/Haris Zambarloukos. Artyści odbiorą także Nagrodę Camerimage dla Duetu Autor Zdjęć – Reżyser. Drugim filmem, który uświetni galę Otwarcia będzie „Pomniejszenie” Alexandra Payne'a, ze zdjęciami Phedona Papamichaela. Będzie to jednocześnie premierowy pokaz tego filmu.

Przez 8 dni Festiwalu pokazanych zostanie niemal trzysta obrazów, które znalazły się w tegorocznym programie 25. jubileuszowej edycji Camerimage.

Spośród niemal 3 tysięcy zgłoszeń organizatorzy wybrali filmy, które wyróżniają się  wyjątkowymi walorami artystycznymi. Wśród nich filmy fabularne, dokumentalne, wideoklipy, etiudy studenckie, piloty seriali i pokazy specjalne.

W Konkursie Filmów Polskich dział wezmą:
- „Amok” (reżyseria: Katarzyna Adamik, zdjęcia: Tomasz Naumiuk)
-  „Jestem mordercą” (reżyseria: Maciej Pieprzyca, zdjęcia: Paweł Dyllus)
 - „Pokot” (reżyseria: Agnieszka Holland, Katarzyna Adamik, zdjęcia: Jolanta Dylewska, Rafał Paradowski)
- „Pomiędzy słowami” (reżyseria: Urszula Antoniak, zdjęcia: Lennert Hillege)
-  „Ptaki śpiewają w Kigali” (reżyseria: Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze, zdjęcia: Józefina Gocman, Krzysztof Ptak, Wojciech Staroń)
- „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” (reżyseria: Maria Sadowska, zdjęcia: Michał Sobociński)
- „Wyklęty” (reżyseria: Konrad Łęcki, zdjęcia: Karol Łakomiec)
 - „Zgoda” (reżyseria: Maciej Sobieszczański, zdjęcia: Walentyn Wasjanowicz)

Filmy „Kształt wody” w reżyserii znakomitego Guillermo del Toro i „Wojna płci” duetu Jonathan Dayton/Valerie Faris zakończą tegoroczny Festiwal Filmowy Camerimage. Festiwalowa publiczność będzie miała okazję obejrzeć oba filmy przedpremierowo - oficjalna polska premiera filmu „Kształt wody” jest zapowiedziana na 19 stycznia 2018, a „Wojny płci” na 8 grudnia.

W ramach Camerimage zaplanowano także spotkania z wybitnymi twórcami, warsztaty, koncerty i wystawy. -->> In the stream of time

Festiwal potrwa do 18 listopada 2017 roku

Zobacz również:

-->> Cykliczne wydarzenia w Bydgoszczy

-->> Wystawa towarzysząca Camerimage 2017 - In the stream of time

Busker Fest Bydgoszcz Busker Fest (wcześniej Bydgoszcz Buskers Festival) to spotkanie międzynarodowej społeczności wędrownych artystów zwanych "buskerami". Na festiwal składają się koncerty, pokazy, przedstawienia i happeningi prezentowane na ulicach Bydgoszczy.

Hotel „Pod Orłem” jest jednym z pierwszych hoteli wzniesionych na Przedmieściu Gdańskim. Już na początku XIX wieku znajdował się tutaj zajazd należący do rodziny Gliszczyńskich.

Zastanawiasz się jak zachęcić dziecko do poznawania Bydgoszczy? Ta propozycja z pewnością dzieciom przypadnie do gustu :) 

Listopad 2017
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Wiadomości

Bydgoszcz - Tripadvisor Travellers Choice 2017

Newsletter

e-mail facebook twitter foursquare instagram android BIP

Informacja Turystyczna

ul. Batorego 2

tel. +48 52 340 45 50

bci@visitbydgoszcz.pl