Nasz portal stosuje pliki cookies w celach świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie oraz w celach statystycznych. Konfigurację obsługi plików cookies możecie Państwo znaleźć w ustawieniach swojej przeglądarki.
Informacja turystyczna    Informacja Turystyczna    skontaktuj się z nami:  +48 52 340 45 50  e-mail facebook twitter instagram bip android iOS

Działalność BCI w zakresie promocji atrakcyjności turystycznej Bydgoszczy i regionu.

Bezpośrednio docieramy do potencjalnych gości regionu podczas specjalnych akcji promocyjnych. Tak było m.in. w czerwcu 2013 w Gdańsku na Długim Targu, gdzie przeprowadziliśmy akcję Bydgoszcz Zaprasza, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem przechodniów. Rok później zachęcaliśmy mieszkańców Poznania i Wrocławia, a w 2015 roku Łodzi, do "Odwiedzenia Bydgoszczy w drodze nad morze". Również podczas imprez targowo – wystawienniczych w kraju i zagranicą spotykamy się z potencjalnymi turystami i organizatorami przyjazdów do naszego regionu. Regularnie bierzemy udział w następujących wydarzeniach: Regiony Na Styku Kultur w Łodzi, ITB w Berlinie, Inauguracja Sezonu Turystycznego (różne lokalizacje), Tour Salon w Poznaniu. Natomiast w ramach podróży studyjnych zapraszamy i gościmy w Bydgoszczy dziennikarzy i touroperatorów z kraju i zagranicy by przekonali się sami, że warto zachęcać i organizować przyjazdy do naszego regionu.

Aktywnie promujemy atrakcje turystyczne w Internecie. Prowadzimy bydgoski portal turystyczny www.visitbydgoszcz.pl (dostępny również w wersji mobilnej) , który pod koniec 2013 roku zyskał zupełnie nową formę graficzną i bazę treści w nim prezentowanych. Treści dostępne są również w języku niemieckim i angielskim. Jesteśmy obecni na portalach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter, Foursquare, Instagram i inne by w największym stopniu docierać do użytkowników Internetu z informacją na temat tego jak zmienia się bydgoska oferta turystyczna. Uzupełnieniem tych działań jest nowa aplikacja mobilna przygotowana na smartfony, udostępniona w czerwcu 2015 roku.

Jednym z podstawowych zadań Bydgoskiego Centrum Informacji jest promocja Bydgoszczy i regionu poprzez udzielanie informacji turystycznej: osobiście, telefonicznie, w formie elektronicznej – w siedzibie BCI (gdzie każdego roku informatorzy turystyczni BCI obsługują około 40.000 osób), ale również w sezonowym punkcie informacji turystycznej w Zabytkowym Tramwaju oraz podczas dużych imprez kulturalnych, sportowych i konferencyjnych. Prowadzimy również sprzedaż wydawnictw krajoznawczych promujących atrakcyjność Bydgoszczy i regionu oraz prowadzimy dystrybucję bezpłatnych materiałów informacyjnych.

Opracowujemy nowe materiały informacyjne o różnorodnej treści (historia, kultura, przyroda, trasy zwiedzania, katalogi obiektów turystycznych) oraz w różnych językach (przede wszystkim polskim, angielskim i niemieckim, ale również francuskim, włoskim, hiszpańskim, szwedzkim, rosyjskim). Nasze najnowsze wydawnictwo promujące atrakcyjność turystyczną Bydgoszczy i regionu to Bydgoszcz, Przewodnik, w którym oprócz obszernych opisów i zdjęć z Bydgoszczy wiele miejsca poświęciliśmy również najważniejszym ośrodkom turystycznym kujawsko-pomorskiego. 

Nie zapominamy również o promocji walorów turystycznych Bydgoszczy wśród najmłodszych. To dla nich opracowaliśmy w 2013 Szyfr Pana Twardowskiego, a rok później Strzałę Łuczniczka”, czyli trasy zwiedzania z licznymi zagadkami, zadaniami, ciekawostkami, naklejkami, czyli wszystkim tym co zachęca dzieci do zabawy w odkrywanie miasta.  A jeśli zagadki to również dla tych starszych. Z okazji roku Mariana Rejewskiego, w 2015 roku, opracowaliśmy bardziej skomplikowaną trasę dla młodzieży pt. "Kod Rejewskiego". Dostępny jest również tzw. kesz związany z 18 południkiem (dostępny na opencaching i geocaching) oraz questy: "Kanałowe zagadki" i "Tajne spotkanie". A dla tych, którzy wolą tradycyjne zwiedzanie w sezonie letnim organizujemy sobotnie Spacery z przewodnikiem po Bydgoszczy.

Wiemy jak ważną rolę w promocji destynacji odgrywają osoby bezpośrednio zaangażowane w obsługę ruchu turystycznego – dlatego również szkolimy. W 2013 roku zorganizowaliśmy pierwszą edycję szkolenia dla pracowników branży turystycznej oraz przedstawicieli Straży Miejskiej, którego celem było usystematyzowanie wiedzy nt. informacji turystycznej, atrakcji turystycznych oraz innych informacji przydatnych w kontaktach z turystami.

I na koniec badamy. Badamy jak skuteczne są nasze działania i jak kształtuje się ruch turystyczny w Bydgoszczy. Natomiast wyniki, które jednoznacznie wskazują na dużą atrakcyjność turystyczną Bydgoszczy, stają się doskonałym uzupełnieniem wszystkich działań promocyjnych, bo nie ma lepszego argumentu niż rekomendacja tych turystów, którzy już nasze miasto odwiedzili. (raport z Badania ruchu turystycznego w roku 2013 wskazuje, że 90% ankietowanych skłonnych jest zarekomendować Bydgoszcz jako miasto atrakcyjne turystycznie). 

Bydgoskie Centrum Informacji w kompleksowy sposób realizuje zadania z zakresu promocji turystycznej Bydgoszczy. Łączymy różne formy promocji, by przekazać pełen obraz atrakcyjności turystycznej naszego miasta i dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, czyli naszych potencjalnych gości. A przede wszystkim mówimy, że warto nas odwiedzić. 

W październiku 2014 roku Bydgoskie Centrum Informacji zostało wybrane najlepszym centrum informacji turystycznej w Polsce. Konkurs organizowany jest co roku przez Polską Organizację Turystyczną. Komisja konkursowa, składająca się z przedstawicieli POT, Forum Informacji Turystycznej oraz Regionalnych Organizacji Turystycznych, przy ocenie brała pod uwagę: lokalizację, zakres usług, dostępność materiałów informacyjnych w różnych językach, ofertę pamiątek, przewodników i innych wydawnictw, kompetencje pracowników (w tym znajomość języków obcych), a także inne inicjatywy realizowane przez centra informacji turystycznej.

Najwyższą jakość usług Bydgoskiego Centrum Informacji Polska Organizacja Turystyczna potwierdziła już na początku października 2014 roku przyznając na kolejne dwa lata stosowny certyfikat w najwyższej kategorii czterech gwiazdek.

 

Ogłoszenia:

14-09-2016 Informacja o możliwości zgłaszania uwag do oferty realizacji zadania publicznego pn. Tablice informacyjne dla kajakarzy o dogodnych miejscach do wodowania

21-09-2016 Informacja o możliwości zgłaszania uwag do oferty realizacji zadania publicznego pn. Skarby Szlaku TeH2O.

21-12-2015 Ogłoszenie o możliwości składania ofert w otwartym konkursie ofert nr 1 na realizację w roku 2016 zadań publicznych w zakresie wspierania działalności na rzecz turystyki i krajoznawstwa przez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego.

 

Bydgoskie Centrum Informacji Bydgoskie Centrum Informacji (Informacja Turystyczna i Biuro Kongresów) ul. Batorego 2 (wejście ul. Niedźwiedzia 1), 85-104 Bydgoszcz

Trzy Gracje, Bydgoszcz, fot. bci

Trzy Gracje to dzieło autorstwa Jerzego Buczkowskiego, odsłonięte w 1989 roku, po wykonaniu modernizacji bulwarów nad Brdą. Odlew z brązu przedstawia trzy kobiety – mityczne Gracje.

Zastanawiasz się jak zachęcić dziecko do poznawania Bydgoszczy? Ta gra miejska z pewnością dzieciom przypadnie do gustu :) 

Marzec 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Wiadomości

Newsletter

e-mail facebook twitter instagram android BIP

Informacja Turystyczna

ul. Batorego 2

tel. +48 52 340 45 50

info@visitbydgoszcz.pl