Nasz portal stosuje pliki cookies w celach świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie oraz w celach statystycznych. Konfigurację obsługi plików cookies możecie Państwo znaleźć w ustawieniach swojej przeglądarki.
Informacja turystyczna    Informacja Turystyczna    skontaktuj się z nami:  +48 52 340 45 50  e-mail facebook twitter instagram bip android iOS

Ster na Bydgoszcz | Wydarzenia

Kalendarium najważniejszych wydarzeń organizowanych w Bydgoszczy w 2018 roku. Zapraszamy do Bydgoszczy!

9 lutego: 5. Gala Stand-up Comedy

21 kwietnia - 5 maja: Bydgoski Festiwal Operowy 

W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 25. edycja festiwalu w Operze Nova.  Na inaugurację przewidziano premierę baletu Sergiusza Prokofiewa "Romeo i Julia" w choreografii Paula Chalmera i pod muzycznym kierownictwem Macieja Figasa.

16-20 maja: Super Rally 2018 Bydgoszcz

FH-DCE Super Rally jest organizowany już od ponad 40 lat każdego roku w innym miejscu w Europie przez kluby członkowskie Europejskiej Federacji Klubów Harley-Davidson. Corocznie uczestniczy w niej od 7 do 10 tys. harleyowców z całego kontynentu. W tym roku baza rajdu zlokalizowana będzie w Bydgoszczy (Myślęcinek)

19 maja: Europejska Noc Muzeów 2018

Akcja ta związana jest z Międzynarodowym Dniem Muzeów obchodzonym przez Międzynarodową Radę Muzeów działającą przy UNESCO. Jej główną ideą popularyzacja muzealnych kolekcji wśród szerokiej publiczności. Nocnemu zwiedzaniu towarzyszą  wernisaże, prelekcje, warsztaty, koncerty i pokazy.

Dom Leona Wyczółkowskiego | Bydgoszcz

27 maja: PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

W ramach 3. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego odbędą się: Rywalizacja biegowa na dystansach 10 km oraz półmaratonu; Konkurencje biegowe na krótszych dystansach; Biegi dla dzieci i młodzieży oraz animacje sportowe; Zawody rolkarskie. Wydarzenie jest największą imprezą biegową w Bydgoszczy!

29 maja: Europejski Festiwal Lekkoatletyczny

28 maja - 2 czerwca: Drums Fusion

Bydgoski festiwal Drums Fusion eksponuje muzyczne osiągnięcia perkusistów, stawiając ich na piedestale. Festiwal wyrósł z przekonania, że Bydgoszcz jest miastem perkusistów.

Drums Fusion 2018 | Bydgoszcz | Apocalyptica

2 czerwca: Apocalyptica

W ramach festiwalu Drums Fusion, 2 czerwca na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy zagra Apocalyptica

5-7 czerwca: Siatkarska Liga Narodów Kobiet

Miłośników siatkówki zapraszamy w dniach od 5 do 7 czerwca na mecze fazy grupowej w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet, które rozegrane zostaną w bydgoskiej hali Łuczniczka.

Siatkówka w Bydgoszczy | Hala Łuczniczka

16 czerwca: Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego

22-24 czerwca: Bydgoski Festiwal Wodny Ster na Bydgoszcz 2018

Bydgoski Festiwal Wodny „STER NA BYDGOSZCZ” odbywa się w Bydgoszczy co roku i jest największym świętem wodniaków w regionie. Jest unikalnym przedsięwzięciem łączącym światy żeglarzy, artystów, podróżników i każdego lata przyciąga tysiące wodniaków, turystów, bydgoszczan.

Ster na Bydgoszcz | Wydarzenia

22-24 czerwca: 2018 Stunt Grand Prix - ZAWODY ODWOŁANE

Prezentowane przez motocyklistów akrobacje są najbardziej widowiskowym spośród sportów motorowych, a mistrzostwa przyciągają najlepszych zawodników. 

28 czerwca - 3 lipca: Bydgoskie Impresje Muzyczne

Bydgoskie Impresje Muzyczne, czyli Międzynarodowe Spotkania Muzykującej Młodzieży, to największa impreza organizowana przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy od 1977 roku.

lipiec / sierpień: Rzeka Muzyki w Bydgoszczy

Rzeka Muzyki to letni cykl koncertów nad Brdą w centrum Bydgoszczy. Jest to propozycja dla wszystkich turystów oraz mieszkańców Bydgoszczy, którzy na nowo chcą odkryć uroki zarówno muzyki klasycznej, jak i niebanalnej scenerii miasta nad Brdą.

Rzeka Muzyki | Bydgoszcz

7-8 lipca: Enea Bydgoszcz Triathlon 2018

To już czwarta edycja Triathlonu w samym centrum Bydgoszczy. Profesjonaliści i amatorzy wystartują w jednej z największych imprez triathlonowych w Polsce!

15 sierpnia: Woda Bydgoska

Zawody pływackie w ścisłym centrum Bydgoszczy. Emocjonujące wyścigi pod prąd wartkiego nurtu. Tego nie ma nigdzie indziej w Europie.

Woda Bydgoska | Wydarzenia Bydgoszcz

19 sierpnia: Ocean Lava Triathlon Polska 2018

14 września - 5 października: Bydgoski Festiwal Muzyczny

Festiwal należy do najważniejszych wydarzeń kulturalnych Polski Północnej  i  przez  pół wieku swej działalności zapisał się jako wiodąca kulturalna marka Bydgoszczy i regionu Kujawsko-Pomorskiego. Festiwal organizowany jest w Bydgoszczy od 1963 roku jako Festiwal Muzyki Polskiej, a od 1968  pn. Bydgoski Festiwal Muzyczny.

15 września: TehoFest 2018

TehoFest, czyli Święto Szlaku TeH2O w Bydgoszczy to wydarzenie kierowane do bydgoszczan szczególnie zainteresowanych przemysłową historią Bydgoszczy oraz miłośników industrialu z innych części kraju.

TehoFest | Święto Szlaku TeH2O | Bydgoszcz

22 września: XXVI Wielka Wioślarska o Puchar Brdy

październik: Festiwal Prapremier

październik / listopad: Bydgoszcz Jazz Festival

listopad: Muzyka u źródeł

10 listopada: Ice Swimming Bydgoszcz Festival

10-17 listopada: Międzynarodowy Festiwal Filmowy Camerimage

Camerimage Film Festival | Bydgoszcz

Zobacz również:

-->> Najbliższe wydarzenia w Bydgoszczy

-->> Cykliczne wydarzenia w Bydgoszczy

-->> Pobierz naszą aplikację mobilną, by mieć kalendarium wydarzeń zawsze pod ręką

Opera Nova, Bydgoszcz

W 2016 roku obchodzimy nie tylko 670. urodziny Bydgoszczy ale również 60lecie bydgoskiej Opery. Opera Nova w Bydgoszczy to jedna z dziesięciu scen operowych w Polsce i jedyny teatr muzyczny na terenie Kujaw i Pomorza, należy do najważniejszych inst

...

Pomnik króla Kazimierza Wielkiego

W 2016 roku pomnik króla Kazimierza Wielkiego - założyciela Bydgoszczy obchodził swoje 10. urodziny. Pomysł na postawienie pomnika króla narodził się w głowach mieszkańców Bydgoszczy  w 1996 roku, podczas 650. obchodów rocznicy lokacji miasta. 

...
Listopad 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Wiadomości

Newsletter

e-mail facebook twitter instagram android BIP

Informacja Turystyczna

ul. Batorego 2

tel. +48 52 340 45 50

info@visitbydgoszcz.pl