Nasz portal stosuje pliki cookies w celach świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie oraz w celach statystycznych. Konfigurację obsługi plików cookies możecie Państwo znaleźć w ustawieniach swojej przeglądarki.
Informacja turystyczna    Informacja Turystyczna    skontaktuj się z nami:  +48 52 340 45 50  e-mail facebook twitter foursquare2 instagram bip android iOS

Po wielkim sukcesie, którym okazało się być zdobycie wyróżnienia „Zrównoważonej Turystyki Kulturowej” przyznanego przez Europejską Sieć Turystyki Kulturowej (ECTN) we wrześniu 2015 roku, Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O ponownie znalazł się na tapecie światowych środowisk profesjonalistów z branży turystycznej oraz podróżniczej zdobywając prestiżową nagrodę w konkursie Tourism Trends Awards 2016 oraz nominację w konkursie World Travel Awards 2016.

Zwycięstwo w Tourism Trends Awards 2016
W czwartek 31 marca br. podczas prestiżowej konferencji Nowe Trendy w Turystyce, uznawanej za jedno z największych spotkań branży turystycznej w kraju i zorganizowanej w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, został rozstrzygnięty konkurs Tourism Trends Awards 2016 – wyróżnienia przyznawanego za najbardziej innowacyjne, kreatywne i podążające za trendami oferty turystyczne.

Autentyczność, autorskość i unikatowość, które w koncepcję Szlaku TeH2O pchnęła krakowska agencja marketingowa Locativo zostały docenione w kategorii: Nowość na rynku – Nowa propozycja turystyczna, zostawiając daleko z tyłu takie turystyczne perełki, jak Targi Rekonstrukcji Historycznej „Wiec Pomorski” oraz Teatr Szekspirowski – „Szekspir w Gdańsku?”.

I to nie koniec sukcesów w pierwszym kwartale nowego roku
Bydgoski tematyczny szlak przemysłowy został również nominowany do jednego z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie turystyki światowej – World Travel Awards w kategorii Europejski Wiodący Projekt Rozwoju Turystyki (Europe’s Leading Tourism Development Project), w której znalazły się również tak znamienite projekty, jak: greckie Costa Navarino i portugalskie chodniki nad rzeką Paiva - Passadiços do Paiva (Arouca UNESCO Global Geopark).

Najlepsze regionalne produkty turystyczne Europy wybierać można spośród 98 kategorii do 17 lipca br. oddając swój cenny głos poprzez stronę: www.worldtravelawards.com/vote .

Konkurs World Travel Awards obchodzi w tym roku swoje 23-lecie i uznawany jest za najważniejsze wyróżnienie w obszarze turystyki. Pierwsza edycja odbyła się w roku 1993 i po dzień dzisiejszy upowszechnia, nagradza i celebruje znaczące osiągnięcia we wszystkich sektorach światowego przemysłu turystycznego. Rokrocznie w jury konkursu zasiadają przedstawiciele branży turystycznej z prawie 200 krajów świata, co stanowi o najwyższej klasie wyróżnienia, o jakie ubiegać się może produkt turystyczny.


Warto przypomnieć, że Szlak TeH2O to sieć 15 obiektów wpisanych w przemysłową panoramę miasta Bydgoszczy powiązanych ze sobą wspólną historią, historią i autentyczną opowieścią ludzi, tematyką industrialną oraz ich związkiem z wodą. Należą do niej: znajdujące się na Europejskim Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (ERIH) Exploseum. D.A.G. Fabrik Bromberg, Dawna Gazownia Miejska, Fabryka Obrabiarek do Drewna, Muzeum Farmacji Apteki „Pod Łabędziem”, obiekty Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zlokalizowane na Wyspie Młyńskiej oraz Spichrze nad Brdą, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Muzeum Muzeum Wodociągów, Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego, Kanał Bydgoski, Introligatornia, Barka Lemara , Muzeum Fotografii oraz Warzelnia Piwa.

Zachęcamy bydgoszczan do odkrywania tajemnic Szlaku TeH2O.

Znamy koncepcję zagospodarowania Młynów Rothera. Znajdą się w nich „Ogrody wody”, czyli Centrum Innowacyjnej Edukacji.

Hotel „Pod Orłem” jest jednym z pierwszych hoteli wzniesionych na Przedmieściu Gdańskim. Już na początku XIX wieku znajdował się tutaj zajazd należący do rodziny Gliszczyńskich.

Teatr Polski, Bydgoszcz

Festiwal Prapremier to ogólnopolski festiwal teatralny organizowany od roku 2002 przez Teatr Polski w Bydgoszczy (zawsze jesienią). Jego program obejmuje prapremiery sztuk teatralnych.

Marzec 2017
P W Ś C Pt S N
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Wiadomości

 • Bydgoszcz z wyróżnieniem Travellers' Choice 2017

  Bydgoszcz wśród 5 najlepszych celów podróży w Polsce wg Tripadvisor Bydgoszcz jest coraz lepiej oceniana przez turystów. Po raz kolejny znalazła się w zestawieniu najlepszych celów podróży w Polsce wg portalu...

 • Najbliższe wydarzenia w Bydgoszczy

   Rusałka w Operze Nova, fot. Marek Chełminiak Mnóstwo ciekawych wydarzeń przed nami, tych kulturalnych, sportowych, filmowych, turystycznych, prelekcji oraz wystaw. Pełna lista wydarzeń -...

 • Sportowe lato w Bydgoszczy

  Sportowe lato w Bydgoszczy 2017 Początek lata przyniesie w Bydgoszczy sportowe emocje. W czerwcu zagrają u nas piłkarskie reprezentacje do lat 21 z Hiszpanii, Portugalii, Serbii i...

 • Bydgoszcz w finale Tourism for Tomorrow Award

  Bydgoszcz, fot. Robert Sawicki Z przyjemnością informujemy, że Miasto Bydgoszcz znalazło się w gronie trzech finalistów konkursu Tourism for Tomorrow, w kategorii destynacja,...

 • Zabytki w Bydgoszczy

  Zabytki w Bydgoszczy - Spichrze nad Brdą, fot. Filip Kowalkowski Poznaj najważniejsze zabytki w Bydgoszczy i sprawdź czego nie można przegapić zwiedzając miasto. Więcej zabytkowych budynków znajdziesz tutaj -->>...

 • Co dalej z Młynem Rothera?

  Młyny Rothera Miasto Bydgoszcz sfinalizowało procedurę dialogu technicznego związaną z zagospodarowaniem Młyna Rothera, co umożliwi ogłoszenie przetargu na prace projektowe.

Bydgoszcz - Tripadvisor Travellers Choice 2017

Newsletter

e-mail facebook twitter foursquare instagram android BIP

Informacja Turystyczna

ul. Batorego 2

tel. +48 52 340 45 50

bci@visitbydgoszcz.pl