Your official city guide to Bydgoszcz

Wernisaż: Alicja Kubicka. Zestaw malarski

Gdzie?
Wernisaż: Alicja Kubicka. Zestaw malarski

Malarstwo jest punktem zaczepienia, przestrzenią, obszarem badawczym, jest takim rodzajem aktywności, który pozwala z każdego gestu uczynić przeżycie. Wydaje się, że w przypadku malarstwa Alicji Kubickiej im mniej werbalizowania, tym lepiej. Jej realizacje są niezwykle samodzielne – nie potrzebują tłumaczenia poprzez frazy językowe, a raczej wnikliwego patrzenia. Chociaż już pierwsze zerknięcie w ich stronę powoduje, że płótna zaczynają nas zagadywać, stawiać pierwsze pytania.
Obrazy nie narzucają się, trochę zwodzą tekstem i uwodzą formą. Są sygnałem, zaproszeniem, by podążać szlakiem malarskiego gestu, odkrywając w nim potencjał doświadczania.
Alicja Kubicka, urodzona w 1993 r. w Bydgoszczy. Mieszka i pracuje w Trójmieście. Od października 2016 roku rezydentka Kolonii Artystów (Dolne Miasto, Gdańsk). Autorka wystaw indywidualnych (m. in. Lässt Du Dich Überraschen, Galeria Żak, Gdańsk; Jeden z drugim myśli, że malować obraz to takie proste i staromodne, Kolonia Artystów-Dolne Miasto, Gdańsk; Historie rodzinne, Kamienica 12, Bydgoszcz). Uczestniczka kilkunastu wystaw zbiorowych m. in. na terenie Trójmiasta, w Krakowie, we Wrocławiu i w Warszawie. Absolwentka Wydziału Malarstwa na ASP w Gdańsku (2017). Laureatka Grand Prix konkursu PMS Świeża Krew Galerii Socato we Wrocławiu (2017), uczestniczka wystawy Najlepsze Dyplomy na ASP w Gdańsku (2017). Autorka pracy dyplomowej „Powiększenie”, przygotowanej pod opieką Krzysztofa Gliszczyńkiego, składającej się z obrazów zainspirowanych filmem Michelangelo Antonioniego o tym samym tytule.
Kuratorka: Karolina Pikosz
Koniec 13.05.2018


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand