EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz

Koncert Noworoczny Jazzy Christmas

Koncert Noworoczny Jazzy Christmas
Koncert Noworoczny Jazzy Christmas odbędzie się w niedzielę 3. stycznia 2016 o godzinie 19:30 w klubie Altruist.
W repertuarze znajdą się tradycyjne polskie i zagraniczne kolędy, pastorałki i znane utwory świąteczne w delikatnych jazzowych aranżacjach.

W świąteczny klimat wprowadzą nas bardzo uzdolnieni muzycznie artyści:

Patrycja Kubowicz (wokal) - studentka Wydziału Edukacji Muzycznej przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Interesuje się muzyką od dziecka. Od wielu lat działa przy Kościele Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Niemczu. Wykonuje wszelkiego rodzaju muzykę, ale sercem oddana jest tylko muzyce dla Boga. Pisze teksty, komponuje. Prowadzi nowo powstały Bydgoski zespół Deus Factor grający muzykę pop gospelowa. Na koncercie zaśpiewa m.in. utwór własnego autorstwa pod tytułem "Małe Boze Narodzenie".

Olga Siemieniecka (wokal) - studentka Wydziału Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Aktualnie studiuje w Mannheim na PopAkademie (Niemcy). Wraz z Chórem Akademickim UKW zdobywa wiele nagród na przeglądach i festiwalach chóralnych. Na swoim koncie ma również płytę z kompozycjami Sławomira Czarneckiego "Choral Works", którą nagrała wraz z chórem Schola Cantorum Thorunensis. Jako pianistka zdobyła wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim Konkursem Kameralistyki Fortepianowej. Swój kunszt wokalny kształci u znanych wokalistek i trenerów głosu w Polsce i zagranicą, tj : Joanna Żółkoś-Zagdańska, Petra Scheeser czy Annette Marquard.

Dawid Okoński (wokal) - student Wydziału Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Śpiewa od 6 roku życia. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I st w Chełmnie. Muzyka jest jego największą życiową pasją. Koncertuje wraz z chórem UKW. Jako wokalista bierze udział w wielu projektach muzycznych. Na swoim koncie ma liczne osiągnięcia m.in.: 1. miejsce w GAPA (Grudziądzkie Amatorskie Przeglądy Artystyczne) w Grudziądzu, 2. miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Miłosnej w Chełmnie, 3. miejsce oraz wyróżnienienie w Powiatowym Festiwalu Piosenki Młodzieżowej "Wesoła Nutka".

Maja Babyszka (piano) - uczennica Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, laureatka wielu konkursów w kraju i zagranicą. Jej ostatnie osiągnięcia to: 1 miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Mediolanie, stypendium uniwersytetu Mount Royal w Calgary (Kanada); ma na swoim koncie występy zarówno z muzyką klasyczną jak i rozrywkową, między innymi: jedyny w Polsce koncert w powietrzu nad rzeką "Recital NAD Brdą".

Michał Charysz (gitara) - licencjat Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na Wydziale Edukacji Muzycznej UKW oraz absolwent Technikum Elektronicznego w Bydgoszczy. Pasjonata gitary, gitarzysta solowy w Bydgoskim zespole rockowym Arytmia. Udziela się muzycznie w Junior Jazz Big Band '75 oraz w obu Bydgoskich Bazylikach Mniejszych.,

Bartosz Haliniak (sax alt) - uczeń Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, specjalność gra na saksofonie altowym. Jego ulubionym repertuarem jest jazz, a idolem muzycznym saksofonista Charlie Parker. Swoją przygodę z saksofonem zaczął 5 lat temu.

Wojciech Grochowina (bas),

Łukasz Gorczyński (perkusja),

Marta Wierzbiańska (prowadzenie koncertu) - studentka Wydziału Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Absolwentka Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, którą ukończyła w klasie wiolonczeli. Koncertuje z chórem akademickim UKW. Jako wiolonczelistka i wokalistka bierze udział w wielu projektach muzycznych.


Wstęp na koncert jest bezpłatny.
do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand