EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz

Wystawa fotografii Zbigniewa Mroczka: Przenikliwość myśli

Gdzie?
Wystawa fotografii Zbigniewa Mroczka: Przenikliwość myśli

GALERIA WIEŻY CIŚNIEŃ MUZEUM WODOCIĄGÓW w Bydgoszczy przy ulicy Filareckiej 1 zaprasza 02.06. 2017 roku o godzinie 18.00 na wystawę fotografii Zbigniewa Mroczka pt. „Przenikliwość myśli”. Będzie to ekspozycja 75 portretów z podróży do wielu zakątków świata.

Portrety Zbigniewa Mroczka to ŻYWE ŚWIADECTWA RÓŻNYCH KULTUR. Każdy PORTRET-OBRAZ jest przepełniony napięciem. Fascynuje bogactwo osobowości, barw (dostrzegalnych nawet w fotografii czarno-białej) i atrybutów przynależności społecznych (etnicznych). W wyrazie każdej twarzy odnajdujemy znajome emocje i o b e c n o ś ć; świadczy to o szczerym traktowaniu przez artystę, spotkanych ludzi. Jest w nich powaga, godność, są jak posągi- a przy tym nie ma w nich sztuczności. Kompozycja każdej fotografii jest dziełem malarskim. Duży format z pewnością potęguje czytelność obrazu oraz wrażenia odbiorcy, podkreślając profesjonalizm fotograficzny Zbigniewa Mroczka. Podróż i fotografowanie to działania symultaniczne, przy czym robienie portretów autor uznał za najbardziej osobisty sposób fotograficznej kreacji .
Zbigniew Mroczek podróżuje od 40 lat. Był na wszystkich kontynentach, także w Zelandii- niedawno ogłoszonej ósmym kontynentem. Zawsze najważniejsze są spotkania z ludźmi i kulturą. Najchętniej wraca do krajów afrykańskich oraz do Indii.
Wystawiał w Łodzi i Bydgoszczy, dwukrotnie, w 2007 i 2011 roku, odbierał statuetkę- Nagrodę Główną w kategorii fotografia Festiwalu Cywilizacji i Sztuki Mediów MEDIATRAVEL, który w Łodzi od 2001 roku propaguje odkrywanie kultur i szacunek dla nich.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand