Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Koncert Bożonarodzeniowy: "Kolędy światła" - ZPiT Płomienie

Gdzie?
Koncert Bożonarodzeniowy: "Kolędy światła" - ZPiT Płomienie
Koncert Bożonarodzeniowy: "Kolędy światła" - ZPiT Płomienie
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Płomienie z MDK nr 4 to premierowe wykonanie utworów zawartych na płycie pod tym samym tytułem. Projekt muzyczny prezentowany na płycie i w oprawie choreograficznej na scenie to pomost pomiędzy muzyką klasyczną a tradycyjną muzyką ludową z wyjątkowymi aranżacjami instrumentalnymi i ciekawymi partiami solowymi. Na koncercie zaprezentuje się wokalnie cały zespół Płomienie, przywołane zostaną również tradycje taneczne kilku regionów Polski. Autorem projektu muzycznego - płyty kolęd i pastorałek "Kolędy Światła" - jest Michał Stropa. Nagrania wykonano w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Wykonawcy:
Zespół Pieśni i Tańca Płomienie

Soliści:
Hanna Okońska - sopran, Wiktoria Wizner - alt.

Instrumentaliści:
Emilia Dagil - skrzypce, Agnieszka Piotrowska - altówka, Martyna Kościuszko - wiolonczela, Seweryn Antoń - kontrabas.

Kapela ZPiT Płomienie:
Paulina Krakowian - skrzypce, Krzysztof Biernacki - klarnet, Maciej Drapiński - akordeon, Michał Stropa - akordeon, kierownik zespołu muzycznego.

BILETY (do kupienia w kasie MCK):
W cenie: 20 zł
do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem