Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Otwarcie wystawy Mariana Zielińskiego

Otwarcie wystawy Mariana Zielińskiego

Otwarcie wystawy Mariana Zielińskiego „Pory roku”
Marian Zieliński pochodzi ze Skarżyska-Kamiennej. Od wielu lat mieszka i tworzy w Ostródzie. Studiował grafikę i malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu w pracowni profesora Stanisława Borysowskiego.                                     
Duża część twórczości Mariana Zielińskiego jest inspirowana jego dodatkowymi pasjami: podróżami po świecie i lotnictwem szybowcowym. Kilkanaście lat temu artysta przebywał często na Bliskim Wschodzie. Owocem tych podróży był duży cykl obrazów poświęconych temu rejonowi świata. Również wiele obrazów tematycznie nawiązuje do lotnictwa.
Obrazy prezentowane na wystawie „Pory roku” są częściowo podsumowaniem dotychczasowych działań artystycznych związanych z tytułem wystawy. Pozostałe dzieła są efektem twórczości ostniego okresu. Autor brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą.


 


Młodzieżowy    Dom    Kultury  Nr 1 
ul.K.K.Baczyńskiego   3
85-805 Bydgoszcz
Tel:  /052/  375-53-49
fax:  /052/ 345-06-28               
e-mai:l  mdknr1bydgoszcz@go2.pl


                                                                                                                                                      


                                                                www.mdk1.bydgoszcz.pl


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem