Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Potęga Małej Formy vol 2 - wernisaż wystawy

Gdzie?
Potęga Małej Formy vol 2 - wernisaż wystawy

POTĘGA MAŁEJ FORMY
To wystawa podsumowująca drugą edycję projektu, którego celem jest prezentacja dorobku i zainteresowań twórczych wykładowców oraz studentów związanych z Wydziałem Sztuk Pięknych UMK w Toruniu przez pryzmat małych form plastycznych.
Pierwsza edycja projektu odbyła się w latach 2016-2017 i obejmowała wybór małych form graficznych, powstałych w pracowniach Zakładu Grafiki. W jej ramach odbyły się trzy wystawy: w Krakowie, Toruniu oraz w Ostromecku.
Tym razem proponujemy rozszerzoną formułę, prezentując prace nie tylko grafików, ale również twórców, którzy wypowiadają się poprzez małą formę, korzystając z innych technik plastycznych.
Specyfika kameralnego formatu sprawia, że nieraz jest on polem do poszukiwań, odskocznią względem większych realizacji, bądź ich dopełnieniem, wreszcie dla niektórych twórców staje się głównym nośnikiem artystycznej wypowiedzi. Niezależnie od motywacji autorów, mała forma pozostaje żywym wątkiem twórczości plastycznej - dość wyrazistym, by zasłużyć na samodzielną prezentację. Nasz projekt jest nieco przekorną demonstracją siły... Chodzi rzecz jasna o siłę wyrazu, czasem wręcz monumentalne oddziaływanie graficznych miniaturowych realizacji – wbrew niepozornym wymiarom.
Wstęp Wolny
CZAS TRWANIA WYSTAWY:
Ekspozycja czynna do 18.02.2018 r.


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem