Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

małe ANIMOCJE i Mali idą w świat: Kacperiada i spotkanie

Gdzie?
małe ANIMOCJE i Mali idą w świat: Kacperiada i spotkanie

małe ANIMOCJE i Mali idą w świat: "Kacperiada" - pokaz filmów krótkometrażowych (7+) i spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, (46 min + spotkanie).
Spotkanie poprowadzi Piotr Kikta z księgarni Skrzynka na bajki.
"Kacperiada" to animowany serial dla całej rodziny, do którego inspirację stanowiły książki dla dzieci autorstwa Grzegorza Kasdepke.
Serial jest współczesną obyczajową, pełną absurdalnego humoru, komedią familijną w odcinkach. Filmowe przygody Kacperka wzorowane są na książkach z cyklu "Kacperiada" Grzegorza Kasdepke, ale nie są jej wierną adaptacją. Głównym bohaterem jest kilkuletni Kacper, który lubi rysować komiksy, wymyślać i tworzyć zabawki. Ma bujną wyobraźnię, którą pomagają mu rozwijać rodzice – tata pisarz i mama lekarz weterynarii. Najlepszą przyjaciółką Kacpra jest Ada – wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości, lojalności. Uczą się jak radzić sobie z emocjami, np. z zazdrością, rozczarowaniem i próbują zrozumieć bardzo dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych i stawiają czoło codziennym problemom. Każdy odcinek w ciepły i zabawny sposób porusza ważne tematy, zostawiając widza z pozytywnym przekazem.
Reżyseria: Jakub Tarkowski, Michał Śledziński, Wojciech Wawszczyk, Tomasz Leśniak, Kamil Polak
Kraj i rok produkcji: Polska 2016
Produkcja: Human Ark
Nagrody:
- Wyróżnienie za najlepszy serial telewizyjny podczas Junior Co-Production Market / Cinekid Festival w Amsterdamie.
- Nagroda dla najlepszej produkcji dla dzieci na festiwalu OFAFA (2014).
- Nagroda dla najlepszej produkcji dla dzieci O!PLA (2014).
- Odcinek pilotażowy pokazywany był m.in. na prestiżowym festiwalu animacji w Annecy we Francji i na festiwalu dziecięcym Ayjal w Katarze.
Odc. 1 - Najlepiej być sobą
Kacper, na złość tacie, udaje dziadka Rysia, tata Kacpra nieudolnie przebiera się Muchomściciela, a przecież wszyscy wiemy, że najlepiej być sobą!
Odc. 2 - Pierwsze wrażenie
Kacper musi się odpowiednio przygotować i zrobić dobre pierwsze wrażenie pierwszego dnia szkoły. Na podwórku poznaje nową koleżankę z klasy i wkrótce najlepszą przyjaciółkę Adę.
Odc. 3 - Takie buty
Kacper chciałby mieć Vadery 4.0, ultranowoczesne kalosze z gadżetami! W ruch idą spinacze, taśma klejąca, farbki - tak powstają kalosze Muchomściciela!
Odc. 4 - Słucham?
Tata jest zajęty pracą i nie słucha Kacpra, „A więc tak się zachowują dorośli ludzie, słyszą tylko to co chcą" – dochodzi do wniosku Kacper. Czy niesłuchanie może być receptą na wszystkie problemy?
Odc. 5 - Porządny bałagan
Kacper przekonuje się, że sprzątanie może być przygodą! Tylko trzeba uważać, żeby przy zabawie w sprzątanie nie zrobić bałaganu!
Odc. 6 – Król imprezy
Na urodziny Kacpra z workiem zabawek przychodzi niemiły dla rówieśników Eryk, który chce być królem urodzinowej imprezy. Z takiej rywalizacji nie może wyjść nic dobrego!
Odc. 13 – Geneza
Cały odcinek w animowanym świecie Muchomściciela. Arcywróg Magister Zła wysadza fabrykę komiksów i tym samym odbiera wyobraźnię mieszkańcom miasta. Profesor Elektron łączy siły z Muchomścicielem, by przywrócić ład i pokonać złoczyńcę.
Grzegorz Kasdepke
Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1995 do 2000 r. redaktor naczelny magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Autor wielu bajek i opowiadań dla dzieci publikowanych w "Świerszczyku", "Ciuchci" i "Komiksowie", scenarzysta programów dla dzieci ("Ciuchcia", "Budzik", "Podwieczorek u Mini i Maxa") oraz seriali telewizyjnych (m.in. telenoweli "Klan"). Autor i współautor książek dla dzieci. Jego twórczość charakteryzuje się niezwykłym zrozumieniem psychiki dziecka i ciepłym humorem.
Laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za Kacperiadę (2002 r.), dwukrotnie Nagrody Edukacja XXI za: Co to znaczy (2003 r.) i Bon czy ton (2005 r.), zdobywca Tytułu Ambasadora Polszczyzny (2017 r.).
Jest autorem blisko 100 książek dla dzieci i młodzieży. „Kacperiada. Opowiadania dla urwisów i nie tylko” z ilustracjami Piotra Rychla ukazała się w 2000 r. Przez ponad 15 lat pozycję i jej kontynuację „Kacper z szuflady”, sprzedano w ponad 100 tysiącach egzemplarzy.
BILETY (do kupienia w kasie MCK): W cenie: 5 zł


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem