EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Kosma Kołodziej: Leczyć bez uprzedzeń

Gdzie?
Kosma Kołodziej: Leczyć bez uprzedzeń

Leczyć bez uprzedzeń: wykład otwarty!
Z okazji inauguracji nowego projektu Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Bydgoszcz ”Leczyć bez uprzedzeń” organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich spragnionych wiedzy na bezpłatny wykład otwarty poruszający tematykę pracy służby medycznej w konfrontacji m.in. z osobami innej orientacji seksualnej.
Na wykładzie poruszone zostaną tematy:
Specyfiki pacjentów LGBT;
Predyspozycji zachorowań na niektóre jednostki chorobowe wynikające z homofobii, hetero normy oraz braku kompetencji personelu medycznego;
Wsparcia zdrowia psychicznego;
Potrzeby zdrowotne pacjentów LGBT.
Wykład przeprowadzi Kosma Kołodziej – ratownik medyczny, elektroradiolog, obecnie student studiów doktoranckich na Wydziale Nauk o Zdrowiu, Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK w Toruniu. Jego zainteresowania naukowe dotyczą wykluczenia społecznego oraz problemów tychże grup. Działacz społeczny i kulturowy. Od kilkunastu lat wolontariusz Fundacji Złotowianka. Brał udział w projektach międzynarodowych we Włoszech, Bułgarii oraz w Ugandzie, skupiając się na problemach osób niepełnosprawnych, nierównościach społecznych oraz równego dostępu edukacji. Prowadził także wielokrotnie warsztaty antydyskryminacyjne oraz zakresu szerzenia tolerancji w szkołach dla młodzieży oraz dla pedagogów szkolnych. Nominowany w plebiscycie gazety Pomorskiej Osobowość Roku za pracę społeczno - kulturalną na rzecz grup wykluczonych.
Projekt „Leczyć bez uprzedzeń” to akcja mająca na celu uświadomienie przyszłym medykom jak radzić sobie w kontaktach z pacjentami, którzy wyróżniają się czymś w społeczeństwie. W zawodzie lekarza nie ma miejsca na dyskryminację. Każdy pacjent przekraczający próg gabinetu liczy nie tylko na diagnozę i receptę, ale także na pomoc i wsparcie psychiczne. Dzięki projektowi “Leczyć bez uprzedzeń” przyszła kadra medyczna może wziąć udział w wykładach, podczas których dowiedzą się w jaki sposób traktować wszystkich pacjentów z szacunkiem i rozwijać tolerancję oraz jak pozbyć się uprzedzeń w stosunku do pewnego grona naszych przyszłych pacjentów.
Leczyć bez uprzedzeń jest projektem realizowanym w ramach Programu Stałego ds. Zdrowia Reprodukcyjnego i AIDS (SCORA).
Wstęp wolny


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem