Zabytkowy
Zabytkowy "ogórek" - jedna z atrakcji turystycznych Bydgoszczy, fot. BCI

 

W najbliższy weekend uruchomione zostaną ponownie linie turystyczne obsługiwane zabytkowym taborem. Miejskimi autobusami w sezonie letnim łatwiej będzie również dojechać do Ostromecka.

Uruchomienie Bydgoskich Linii Turystycznych zaplanowano na sobotę (29 kwietnia). W maju i czerwcu br. linie turystyczne będą kursowały okazjonalnie po ogłoszeniu, natomiast regularne kursy w weekendy rozpoczną tradycyjnie od początku wakacji letnich.

linia tramwajowa nr 0 na trasie Bałtycka - Jagiellońska - Las Gdański,

linia autobusowa nr 100 na trasie Stary Rynek - Myślęcinek ,

linia autobusowa nr 102 na trasie Stary Rynek - Exploseum.

Turystyczna linia tramwajowa, która będzie kursowała po Bydgoszczy z numerem "0", jest obsługiwana przez wagony retro typu Herbrand i 5N. Autobusowe linie turystyczne będą także obsługiwane historycznymi pojazdami. W tym roku obsługę linii nr 100 i 102 będą zapewniały zabytkowe Jelcze "Ogórki" RTO, Mercedes O305, Ikarusy i Jelcz M-11. Przebieg tras skonstruowany został w taki sposób, aby umożliwić pasażerom szybkie i przyjemne dotarcie do najciekawszych miejsc w Bydgoszczy, takich jak Stare Miasto, Wyspa Młyńska, Myślęcinek , Muzeum Wodociągów, ulica Gdańska, Exploseum. D.A.G. Fabrik Bromberg i wiele innych.

zabytkowe autobusy i tramwaje --> Podróż "Ogórkiem" lub bimbą

Bydgoski Tramwaj Wodny

Tramwaj Wodny a w tle Poczta Polska - atrakcje turystyczne Bydgoszczy, fot. R.Sawicki
Tramwaj Wodny a w tle Poczta Główna- atrakcje turystyczne Bydgoszczy, fot. R.Sawicki


Okres żeglugowy w roku 2017 rozpoczyna się 29 kwietnia, zaś jego zakończenie zaplanowane jest na 10 września. W okresie żeglugowym 2017, z uwagi na remont Śluzy Okole, trasa Szlakiem Śluz nie zostanie uruchomiona. W zamian uruchomiona zostanie trasa Wschodnia, pozwalająca dopłynąć do Brdyujścia. Bilety na rejsy sprzedawane będą na pokładzie statków przez umundurowaną załogę.

turystyka wodna --> Wyrusz w rejs tramwajem wodnym

Autobusem do Ostromecka

Pałac w Ostromecku - fot. r.Sawicki
Pałac w Ostromecku - fot. R.Sawicki


Linią nr 75 w weekendy będzie można dojechać do zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Ostromecku. Jest to połączenie sezonowe, które funkcjonuje w soboty, niedziele i święta w okresie od maja do września. Autobusy linii nr 75 w roku 2017 będą kursowały na trasie: Przylesie (pętla) - Korfantego - Twardzickiego - Peplińska - Wyzwolenia - Stary Fordon - Bydgoska - Strzyżawa - Ostromecko.