Jarmark Świąteczny rozpocznie się 14 grudnia i potrwa do 23 grudnia. W tym roku stragany staną wzdłuż ulicy Mostowej - domki handlowe i gastronomiczne ustawione będą wzdłuż mostu Sulimy – Kamińskiego – po obu jego stronach. Będzie się można rozgrzać przy czekoladzie, grzańcu czy tradycyjnym barszczu. W ofercie znajdą się także pierogi, krokiety oraz gęsina i ryby wędzone. Będą też sery, wędliny, miody, przetwory i przyprawy. Przy niektórych straganach ustawione będą także stoliki. W trosce o komfort odwiedzających, w pobliżu gastronomicznych punktów postawione zostaną gazowe ogrzewacze.

Jarmark Świąteczny w Bydgoszczy | ©visitbydgoszcz

Oferta gastronomiczna jarmarku to nie wszystko – wśród wystawców będą również handlarze z ozdobami świątecznymi i rękodziełem. Zaprosiliśmy również do współpracy Warsztaty Terapii Zajęciowej i Polski Związek Niewidomych - dzięki temu będzie można kupić wyjątkowe ozdoby i stroiki świąteczne wspierając jednocześnie szczytne cele. Z kolei przy stoisku Biura Promocji wystawią swoją twórczość uczniowie Liceum Plastycznego, a Poczta Polska - w wybranym dniu - zaoferuje okolicznościowe kartki i znaczki.

Podczas jarmarku odbędą się także występy artystyczne. Scena usytuowana będzie przy amfiteatrze Muzeum Okręgowego i działać będzie w dni powszednie od 16.30 do 19.30 (w soboty i niedziele od 14.00 do 19.30). Zaprosiliśmy do współpracy szkoły, Pałac Młodzieży, uczelnie (Akademię Muzyczną, UKW) oraz grupy artystyczne i animatorów spoza Bydgoszczy.

 

Jarmark Świąteczny w Bydgoszczy | ©visitbydgoszczDla mieszkańców przygotowaliśmy mnóstwo innych atrakcji: to m. in. rzeźbienie figur lodowych, pokazy iluzjonistyczne, koncerty dla dzieci (zaśpiewa m. in. Majka Jeżowska), a także wizytę Mikołaja z Rovaniemi w Finlandii, który odwiedzi Bydgoszcz 20 grudnia. W okolicach jarmarku stanie także karuzela wiedeńska, z której można będzie korzystać za darmo.

Miasto zostanie tradycyjnie przyozdobione na święta. Ze względu na prace remontowe na płycie Starego Rynku, choinka i szopka będą stać na Placu Teatralnym. Tam także zostanie ustawiona część świetlnych postaci (dama i dżentelmen). Na budynku ratusza wyświetlana będzie świąteczna iluminacja, podobna funkcjonować będzie przy ulicy Parkowej, na bocznej ścianie Hotelu pod Orłem.

Sam Jarmark Bożonarodzeniowy będzie ozdobiony z obu stron świetlnymi bramami. Na ulicy Mostowej staną także bydgoskie anioły. Dekoracje świetle pojawią się także na słupach oświetleniowych, m. in. na ulicach Gdańskiej, Długiej, Placu Wolności, Dworcowej i Jagiellońskiej.

Jarmark Świąteczny w Bydgoszczy | ©visitbydgoszczTegoroczny jarmark odbędzie się w dniach 14-23 grudnia. Planowane godziny funkcjonowania: 13.00-20.00.

Uwaga! Zmiany w komunikacji:

W związku z jarmarkiem zmieni się organizacja ruchu na Starym Mieście. Zamknięta dla ruchu zostanie ulica Mostowa i część placu Teatralnego. Nie będzie tam też możliwości parkowania. Wyjazd ze Starego Miasta od strony Starego Rynku będzie możliwy ulicami Malczewskiego, Grodzką i Przy Zamczysku do placu Kościeleckich. W tym celu na odcinku ulicy Grodzkiej od Mostowej do Podwala odwrócony zostanie kierunek ruchu.