Nasz portal stosuje pliki cookies w celach świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie oraz w celach statystycznych. Konfigurację obsługi plików cookies możecie Państwo znaleźć w ustawieniach swojej przeglądarki.
Informacja turystyczna    Informacja Turystyczna    skontaktuj się z nami:  +48 52 340 45 50  e-mail facebook twitter instagram bip android iOS

Młyny Rothera

Miasto Bydgoszcz podpisało umowę z wykonawcą robót budowlanych polegających na przebudowie, rozbudowie i zmianie sposobu użytkowania obiektów kompleksu Młyna Rothera wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Projekt „Park Kultury. Rewitalizacja Młynów Rothera na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy – etap I” o wartości 21 777 509 zł uzyskał dofinansowanie w wysokości 15 052 073 zł, z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020, Działania 8.1. Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury. Wkład budżetu Miasta wyniesie 6 725 436 zł. Zakończenie realizacji zaplanowano na IV kwartał 2019.
Celem projektu jest zachowanie, ochrona, promowanie i rozwój dziedzictwa kulturowego.
Zakres projektu obejmuje prace budowlano-konserwatorskie i adaptacyjne w Spichrzu Zbożowym wraz z zakupem wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działalności kulturalno–edukacyjnej.
Przedsięwzięcie jest I etapem rewitalizacji zespołu budynków Młyna Rothera. Rewitalizacja kompleksu Młyna Rothera to dopełnienie prac inwestycyjnych służących przywróceniu świetności Wyspy Młyńskiej. W wyniku realizacji wyżej wymienionych działań, nieużytkowany obecnie zabytkowy Spichrz Zbożowy zostanie odrestaurowany, zabezpieczony przed degradacją oraz udostępniony mieszkańcom i turystom.

Młyny Rothera

Nowe przestrzenie obejmą m. in.: strefę wystawy „Ogrody Wody. Stany Skupienia”, przestrzeń wielofunkcyjną z możliwością wydzielenia mniejszych przestrzeni na organizację biura festiwalowego, wystaw czasowych, warsztatów, konferencji, pokazów, sale audiowizualne i strefę partycypacji przeznaczoną na wystawy czasowe oraz przestrzeń komercyjną przeznaczoną na restaurację.

 

Zobacz również:

--> Przemysłowa Historia Bydgoszczy

--> Wenecka Pralnia i Farbiarnia

Kanałowe zagadki Z okazji Roku Kanału Bydgoskiego, przygotowaliśmy trasę z zagadkami wzdłuż Kanału, na który chcielibyśmy zaprosić.

Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa, Bydgoszcz

Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego jest jednostką naukowo – badawczą Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego pozyskującą, gromadzącą, przechowującą, a także opracowującą i udostępniającą wszelkie posiadane materiały do dziejów polskiej dyplomacji i

...

Zespół Urbanistyczno-Architektoniczny Sielanka, Bydgoszcz, fot. R.Sawicki

Sielanka to kompleks miasta-ogrodu w Bydgoszczy, charakteryzujący się obfitością zieleni oraz ciekawą architekturą willową. Dzielnica zaprojektowana została na początku XX-wieku przez Josepha Stübbena. Od tego też czasu Bydgoszcz nazywana jest mały

...
Czerwiec 2018
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Wiadomości

Newsletter

e-mail facebook twitter instagram android BIP

Informacja Turystyczna

ul. Batorego 2

tel. +48 52 340 45 50

info@visitbydgoszcz.pl