Your official city guide to Bydgoszcz

Rock Evening

Gdzie?
Rock Evening

Wystąpią dwie znane i cenione bydgoskie kapele, Sleever i Elixir i gość specjalny wieczoru prosto z samiuśkiej Warszawy, LeNive.
Bilety w cenie, jaką sobie wymyślisz od 1zł do 10000000000zł. Będzie baaaaaardzo miło z każdego zebranego grosza.
Zespół SLEEVER powstał w maju 2010 r. Tworzą go bydgoscy muzycy: Marek Bogusz – wokal, Pietruch – perkusja, Tomasz Chmielecki – gitara, Marcin Chmielecki – gitara, Tomasz Nowak - gitara basowa
Nazwa wywodzi się od słowa Sleever, które w australijskim slangu oznacza "large drink" czyli dużego drinka.
Grupa tworzy własne utwory, poruszając się w szeroko rozumianej konwencji muzyki rockowej. Repertuar jest zróżnicowany. Obok utworów, atakujących uszy kanonadą perkusji, mocnym głosem Marka i mięsistą pracą gitar, jest też miejsce na uspokojenie, w formie gitarowej, rockowej ballady.
- Interesuje nas stworzenie własnego, rozpoznawalnego stylu, który będzie zawierał pierwiastki naszych rozległych muzycznych zainteresowań. Nie chcemy się ograniczać, lubimy łączyć różne style muzyczne. Ich wypadkową jest Sleever!" – jednym głosem wypowiadają się muzycy zespołu.
Inspiracje muzyków są szerokie: od muzyki rockowej lat 60 i 70 poprzez cięższe lub lżejsze formy muzyczne aż do muzyki klasycznej.
Elixir to rockowa mikstura, której pierwotny skład uformował się w lutym 2016r. w Bydgoszczy.  Początkowo grupę tworzył kwartet, ale do pełni smaku brakowało jednego składnika, stąd dziś grają w piątkę. Kasia Łyszkowicz-Jankowska - wokal, Robert Jankowski - gitara, Michał Mielewczyk - bas, Piotr Pryka - klawisze i Rafał Cierpiński - perkusja.
Zespół ma za sobą występy na dużej i małej scenie, w klubach i na zlotach motocyklowych. Zagrali  m.in. na zlocie motocyklowym „Holiday Party Kruszwica” organizowanym przez Born to Ride MC, wzięli udział w serii wieczorów rockowych organizowanych przez Azteka Pub w Trzciance, a także już w nowym składzie wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy koncertem w CKiS „Ziemowit” w Kruszwicy, zagrali jako support zespołu Varius Manx na Dniach Żnina i wystąpili na słynnym koronowskim Rockowym Grillowisku. Ponadto, zajęli trzecie miejsce w plebiscycie Metropolii Bydgoskiej na juwenaliowy zespół studenckiej Blokady Łużyka.
Mają ambicję podbić świat swoją muzyczną mieszanką aromatycznych dźwięków.
Na muzycznej scenie można spotkać „na wskroś artystyczne projekty muzyczne” i „normalne” zespoły. LeNive należy do tej drugiej kategorii. Pomysł na formację narodził się w głowach K. Kraszewskiego i P. Kura w erze przed facebookowej. Jego obecny kształt, to efekt wspólnych ekscytacji, fascynacji i doświadczeń, który przypadł do gustu zjawiskowej ekipie tworzącej od 2009 roku skład LeNive, łącząc w ten sposób rutynę obu “starych członków” z post-akademicką niestabilnością reszty bandu.
LeNive wykonuje szeroko pojętą muzykę rockową, od standardów po autorskie numery, na które obowiązkowo trzeba spojrzeć z odpowiedniej perspektywy. Do tej pory można było zobaczyć zespół w takich klubach jak: Skład Butelek, Tygmont, InDecks, Huśtawka, Piwnica Pod Harendą, itd. itd...
Wnikliwa analiza potwierdziła,  że słuchaczom najbardziej podoba się (poza bezkonkurencyjną konferansjerką Pernela) nietuzinkowa atmosfera jaką tworzy band -  bez spinki, z dystansem do siebie, świata i... muzyki.  
Skład:
Krisu - wizjoner w różowych okularach optymizmu
Pernel - dysponent nieprzebranych złóż dziękczynnych
STach - mistrz trunków chmielowych i kolporter głębokich dźwięków
Przemo - “czy ktoś ma ochotę na... czekoladowy beat”


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand