Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

54. Bydgoski Festiwal Muzyczny: Mozart i Panufnik na sekstet smyczkowy

Gdzie?
54. Bydgoski Festiwal Muzyczny: Mozart i Panufnik na sekstet smyczkowy
Maria Sławek skrzypce, kierownik artystyczny

Piotr Tarcholik skrzypce

Katarzyna Budnik-Gałązka altówka

Artur Rozmysłowicz altówka

Marcin Zdunik wiolonczela, aranżacja

Rafał Kwiatkowski wiolonczela

 
Sekstety A. Panufnika i Requiem W.A. Mozarta w aranżacji na sekstet smyczkowy.

 Bilety do nabycia na www.bilety24.pl, w kasie biletowej FP
oraz w Biurze Podróży urlopy.pl ul. Magnuszewska 8, Bydgoszcz tel. 52 320 52 29

 
Kolejny koncert Festiwalu to niezwykły i ciekawy projekt muzyczny, który zaprezentuje sekstet wybitnych polskich instrumentalistów:

Maria Sławek ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w  klasie prof. Wiesława Kwaśnego, obecnie jest tam wykładowcą, pracuje na stanowisku asystenta. W 2015 uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych. jest stale obecna na estradach w Polsce i za granicą, występując zarówno solo, jak i w zespołach kameralnych. Skrzypaczka jest stale obecna na estradach w Polsce i za granicą, występując zarówno solo, jak i w zespołach kameralnych.
Piotr Tarcholik ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie Ewy Szubra-Jargoń, w której obecnie wykłada. W latach 1998-2004 był koncertmistrzem orkiestry Sinfonia Varsovia. Od września 2004 jest I koncertmistrzem NOSPR-u. Od 2003 prowadzi od pulpitu koncertmistrza Przemyską Orkiestrę Kameralną, jest prymariuszem NOSPR String Sextet oraz członkiem tria Tes Tar.
Katarzyna Budnik-Gałązka absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie skrzypiec prof. Mirosława Ławrynowicza, Andrzeja Gębskiego i Janusza Wawrowskiego oraz w klasie altówki prof. Piotra Reicherta. Zatrudniona na stanowisku adiunkta w klasie altówki w macierzystej uczelni. Od lutego 2014 pełni również funkcję lidera grupy altówek w orkiestrze Sinfonia Varsovia. Jest m.in. laureatką III nagrody prestiżowego konkursu ARD w Monachium (2013).
Artur Rozmysłowicz muzyk solista na stałe związany z orkiestrą Narodowego Centrum Kultury im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu, prowadzący grupę altówek, członek Lutosławski Quartet. Absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie altówki prof. Błażeja Sroczyńskiego. W latach 2004-2006 stypendysta Guildhall School of Music and Drama w Londynie w klasie mistrzowskiej prof. Jacka Glickmana.
Marcin Zdunik absolwent Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie w klasie Andrzeja Bauera (dyplom z wyróżnieniem oraz Medal Magna cum Laude) oraz Instytutu Muzykologii Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego (I nagroda w Konkursie im. Zofii Lissy na najlepszą pracę magisterską). Studiował także w Leopold-Mozart-Zentrum w Augsburgu pod kierunkiem Juliusa Bergera. Koncertuje w wielu krajach Europy, USA i Korei, często prezentując własne opracowania i kompozycje.
Rafał Kwiatkowski absolwent i wykładowca UMFC w Warszawie. Laureat pierwszych nagród w konkursach w Nowym Jorku, Baltimore, Lipsku, Ljubljanie, Viña del Mar (Chile), Kuhmo (Finlandia) oraz II nagrody Konkursu Paulo Cello w Helsinkach. Laureat Paszportu Polityki, czterech nagród Fryderyk, medalu Magna cum Laude oraz nagrody Fundacji Kultury Polskiej. Koncertuje w Europie, obu Amerykach, Afryce i Azji; koncertował także i nagrywał album z Anną Marią Jopek u boku takich gwiazd, jak m.in. Gil Goldstein, Gonzalo Rubalcaba czy Krzysztof Herdzin.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand