Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Sztuka w samo południe-warsztaty dla osób w wieku 60+

Gdzie?
Sztuka w samo południe-warsztaty dla osób w wieku 60+
"Sztuka w samo południe" to cykl spotkań poświęconych sztuce i szeroko rozumianej kulturze, adresowanych do osób w wieku 60+ 

Wstęp bezpłatny 

Obowiązują wcześniejsze zapisy (grupy do 25 osób max.) 
Spotkania cykliczne, pierwszy piątek każdego miesiąca, godz. 12:00 
Czas trwania każdego warsztatu: 1,5 godz. 
Zbiórka w holu głównym przy kasie 

Zapisy  kierować na adres: 
piotr.wasowski@galeriabwa.bydgoszcz.pl
lub pod numerem telefonu: 52 339 30 62 

koordynator warsztatów: Piotr Wąsowski - asystent w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy, historyk sztuki, wykładowca 


W ramach spotkań proponujemy dyskusje o sztuce współczesnej oraz działania twórcze, które rozwijają procesy poznawcze, doskonaląc sprawność manualną poprzez poznawanie różnych technik i form plastycznych. Do udziału w spotkaniach wybraliśmy historyków sztuki, krytyków, artystów oraz znawców, którzy zwrócą uwagę na różnorodne i niezwykle barwne aspekty współczesnej kultury. Interdyscyplinarność spotkań, niebanalne tematy, eksponowanie wartości wspólnego uczestnictwa pomogą uczestnikom odkryć własne ścieżki interpretacji oraz kontemplacji świata sztuki. 

4 listopada 2016 (godz. 12:00) 
Temat: Włoskie miasto w literaturze i sztuce współczesnej 
Prowadzenie: Anna Szypryt 

W trakcie spotkania zabierzemy uczestników w fascynującą podróż po Italii. Porozmawiamy o historii miast włoskich od renesansu po czasy współczesne. Opowiemy o miastach i miasteczkach wraz z ich literackimi przedstawieniami i przykładami, pochodzącymi z malarstwa polskiego i włoskiego. W czasie prezentacji zostaną przybliżone słynne postaci takie jak: Italo Calvino, Oriana Fallaci, Tiziano Scarpa, a także Czesław Miłosz, Jarosław Mikołajewski, Joanna Ugniewska, Wisława Szymborska, Bernardo Bellotto, Canaletto czy Aleksander Gierymski. Wraz z uczestnikami omówimy relacje między miastami m.in.: Zamość-Padwa, Warszawa-Wenecja, Bolonia-Toruń. W części warsztatowej każdy z obecnych będzie miał okazję rozpoznawać style, epoki, najsłynniejsze miejsca oraz zabytki włoskie. Wcielimy się w rolę urbanistów oraz badaczy poszukujących śladów włoskiego stylu w polskiej literaturze i sztuce. 

Anna Szypryt - lektorka języka włoskiego i angielskiego w szkole językowej Cherry School w Warszawie. Absolwentka UMK w Toruniu (Europeistyka z filologią włoską) oraz filologii włoskiej UW. Fascynuje się literaturą współczesną, w szczególności powieścią historyczną, a także historią, kulturą i sztuką renesansowych Włoch. Miłośniczka dalekich podróży i fotografii. Obecnie współpracuje również z największym w Polsce polsko-włoskim czasopismem Gazzetta Italia. 


do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand