Nasz portal stosuje pliki cookies w celach świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie oraz w celach statystycznych. Konfigurację obsługi plików cookies możecie Państwo znaleźć w ustawieniach swojej przeglądarki.
Informacja turystyczna    Informacja Turystyczna    skontaktuj się z nami:  +48 52 340 45 50  e-mail facebook twitter instagram bip android iOS

 Ostromecko - Kolekcja Zabytkowych Fortepianów

Położone nieopodal Bydgoszczy Ostromecko to niezwykle urokliwe miejsce. Zwiedzający będą zauroczeni dwoma pałacami, jednym barokowym, a drugim klasycystycznym oraz pięknym parkiem krajobrazowym.

Ze skarpy, na której usytuowany jest kompleks rozciąga się rozległy widok na Wisłę. Ten malowniczy charakter zespołu pałacowo – parkowego dopełnia wyjątkowa atrakcja turystyczna - kolekcja zabytkowych fortepianów.
Zbiór tych instrumentów zainicjował w 1978 roku dyrektor Filharmonii Pomorskiej Andrzej Szwalbe. W skład kolekcji wchodzą fortepiany skrzydłowe, stołowe oraz pianina. Instrumenty wyprodukowano w różnych miastach europejskich, w tym w Bydgoszczy. Z wyjątkiem jednego fortepianu stołowego, który przypłynął ze Stanów Zjednoczonych.
Warto tutaj wspomnieć o cennym nabytku, dziele warszawskich producentów z manufaktury Krall & Seidler, który został podarowany Zygmuntowi Noskowskiemu przez Rodaków w 25. lecie działalności kompozytorskiej.

Zobacz również:

-->> Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko

Okolice Bydgoszczy, Koronowo Koronowo, miasto o długiej i bogatej historii, jest siedzibą największej gminy województwa kujawsko-pomorskiego. Liczące sobie ok. 11.000 mieszkańców miasto leży w przepięknej dolinie Brdy 25 km na północ od Bydgoszczy. Walory obronne, a także potencjał ekonomiczny zawarte w położeniu miejscowości dostrzegli cystersi.

Stary Rynek, Bydgoszcz

Jeszcze na początku II wojny światowej, na Starym Rynku stał pojezuicki kościół pw. św. Ignacego Loyoli. Legenda głosi, że jedna z ofiar faszystowskiego terroru, umierając, oparła się ręką o jedną ze ścian kościoła. Ślad ręki pozostał, i niczym nie

...

Dinozaur, fot. LPKiW

Na ponad 5 hektarach Zaginionego Świata czeka ścieżka edukacyjna wyposażona w tablice informacyjne, które w przystępny sposób opisują historię powstania życia na naszej planecie.

Czerwiec 2018
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Wiadomości

Newsletter

e-mail facebook twitter instagram android BIP

Informacja Turystyczna

ul. Batorego 2

tel. +48 52 340 45 50

info@visitbydgoszcz.pl