Nasz portal stosuje pliki cookies w celach świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie oraz w celach statystycznych. Konfigurację obsługi plików cookies możecie Państwo znaleźć w ustawieniach swojej przeglądarki.
Informacja turystyczna    Informacja Turystyczna    skontaktuj się z nami:  +48 52 340 45 50  e-mail facebook twitter instagram bip android iOS

 Ostromecko - Kolekcja Zabytkowych Fortepianów

Położone nieopodal Bydgoszczy Ostromecko to niezwykle urokliwe miejsce. Zwiedzający będą zauroczeni dwoma pałacami, jednym barokowym, a drugim klasycystycznym oraz pięknym parkiem krajobrazowym.

Ze skarpy, na której usytuowany jest kompleks rozciąga się rozległy widok na Wisłę. Ten malowniczy charakter zespołu pałacowo – parkowego dopełnia wyjątkowa atrakcja turystyczna - kolekcja zabytkowych fortepianów.
Zbiór tych instrumentów zainicjował w 1978 roku dyrektor Filharmonii Pomorskiej Andrzej Szwalbe. W skład kolekcji wchodzą fortepiany skrzydłowe, stołowe oraz pianina. Instrumenty wyprodukowano w różnych miastach europejskich, w tym w Bydgoszczy. Z wyjątkiem jednego fortepianu stołowego, który przypłynął ze Stanów Zjednoczonych.
Warto tutaj wspomnieć o cennym nabytku, dziele warszawskich producentów z manufaktury Krall & Seidler, który został podarowany Zygmuntowi Noskowskiemu przez Rodaków w 25. lecie działalności kompozytorskiej.

Zobacz również:

-->> Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko

Okolice Bydgoszczy, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie Żnin to urokliwe miasto, którego historia liczy 750 lat położone 42 km od Bydgoszczy. Jego symbolem jest wieża ratuszowa z XV w., w której murach prezentowana jest obecnie część ekspozycji Muzeum Ziemi Pałuckiej poświęcona historii Żnina. Pozostałe wystawy prezentowane są w pobliskim Magistracie – zabytkowym budynku będącym siedzibą wspomnianego już Muzeum.

Nurogeś saica z pisklętami fot.Dawid Kilon

Brda należy do najpiękniejszych rzek niżowych Polski. Jest także jednym z najbardziej rozpoznawalnych w kraju i na świecie szlaków kajakowych. Bogactwo przyrodnicze Brdy oraz jej niepowtarzalne walory krajobrazowe można podziwiać także w Bydgoszczy

...

Galeria Sztuki Nowoczesnej z lotu ptaka, fot. R.Sawicki

W latach 1786-88 w południowo-wschodniej części Wyspy Młyńskiej stanął młyn wodny z sześcioma liniami przemiału mąki (tzw. Młyn Panzera). W 1828 został przebudowany, m.in. dobudowano trzy kolejne linie mączne oraz koła młyńskie.

...
Marzec 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Wiadomości

Newsletter

e-mail facebook twitter instagram android BIP

Informacja Turystyczna

ul. Batorego 2

tel. +48 52 340 45 50

info@visitbydgoszcz.pl